Kumaş, plastik v.b malzemelerin birleştirilmesinde arkası yapışkanlı cırt bant ürünümüz sıklıkla kullanılmaktadır. Bir tarafı çengelli (hook), diğer tarafı ise normal, yumuşak (loop) olarak basılan cırt bantların kullanım alanları oldukça farklıdır. Cırt cırt bant, en çok eşyaların bir arada tutulması, hareketsiz kalmalarını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Oldukça kolay ve ulaşılabilir olmaları, cırt cırt bantları çok amaçlı bir malzeme haline getirmektedir.

Arkası Yapışkanlı Cırt Bantlar

Arkası Yapışkanlı Cırt Bantlar

ARKASI YAPIŞKANLI CIRT BANTLARIN ÖNEMİ

Toprak Tekstil Cırt bantları %100 polyamid dokuma olup kauçuk esaslı yapışkanlık özelliği gösterir. Basınca hassas yapışkanlık özelliği ile üstün tutuş ve açma kapama dayanımına sahiptir. Yüksek mukavemetli olması arkası yapışkanlı cırt bantların en çok tercih sebebidir. Bu materyallerin kullanımı oldukça pratiktir. Sadece tekstil ürünlerinin değil aynı zamanda cam, duvar, tahta ve her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabilir. Tek yapmanız gereken şey ise arkasındaki yüzeyin çıkartılarak uygulanacak yüzeyin temiz olmasını sağlamaktır. Böylece kullanım şeklini uzun süre koruyabilirsiniz.

Birçok sektörde arkası yapışkanlı cırtbantların en çok tercih sebebi ise yapışkanının çok güçlü olmasıdır. Yoğun bir kuvvet uygulanmadığı sürece yapıştığı yerden kolay kolay çıkmaz. Elbette böylesi bir durumda cırt bandın nereye yapıştığı önemlidir. Zira yapıştığı nesneyi veya yüzeyi tahrip etmesi söz konusu olabilir.

Diğer cırt bant ürünlerine nazaran uygulanması çok daha kolay ve pratik olduğundan hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlanmış olur. Söz konusu, zaman ve maliyet olunca tekstil ve benzeri sektörlerin ilk tercihi arkası yapışkanlı cırt bantlar olması kaçınılmaz olur.

TEKSTİLDEKİ ÖNEMİ

Yumuşaklık özelliği, kolay uygulanabilirliği ve esnek olmasından dolayı bebek bezinden, kıyafetlerine kadar bir çok hijyen tekstil ürünlerinde kullanılır. Uzun ömürlü olması, yüksek açma kapama sayısı, yüksek ısı ve zorlu koşullara karşı dayanıklılığı sebebiyle askeri ürünlerde de sıkça tercih edilir. Aynı zamanda kıyafetlerin kullanımını kolaylaştırdığından dolayı fiziksel engelliler için de rahatlık sağlar.

GENEL ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

  • Yapışkan özellikte (kauçuk esaslı) %100 polyamid dokuma
  • Farklı endüstriyel uygulamalarda kullanım
  • Basınca hassas yüksek performansta yapışma özelliği
  • Yüksek taşıma mukavemeti
  • Mükemmel yatay kapama mukavemeti
  • Maksimum dayanıklılık

 

Çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için farklı ebat ve renk seçeneklerinde ürünlerimiz mevcuttur. Dilerseniz Türkiye’nin ilk ve tek cırtbant e-mağazamızdan 128 bit SSL güvencesiyle alışveriş yapabilir. Ayrıca pazarlama@cirtbant.net adresine mail atabilir ve iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.